• Kasım 3, 2022
  • No Comment
  • 15

Yeni Ordu Stadyumu Eskrim Kursuna Ev Sahipliği Yapıyor !

Futbol müsabakalarının yanı sıra çeşitli spor organizasyonlarının da yapıldığı Yeni Ordu Stadyumu Eskrim Sporu’na ev sahipliği yapıyor. İçerisinde Spor Lisesi…

 Yeni Ordu Stadyumu Eskrim Kursuna Ev Sahipliği Yapıyor !

Futbol müsabakalarının yanı sıra çeşitli spor organizasyonlarının da yapıldığı Yeni Ordu Stadyumu Eskrim Sporu’na ev sahipliği yapıyor.

İçerisinde Spor Lisesi ve antrenman salonlarının yer aldığı Yeni Ordu Stadyumu’nda bu günlerde Eskrim Sporu faaliyetleri başladı. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Eskrim kursu, ücretsiz olarak hafta içi her gün yapılmak üzere başladı.

Antrenör Nesrin Topal’ın çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başında bulunduğu eskirim kursu, 7-16 yaş aralığında eskrim sporu ile ilgilenenlere hizmet veriyor. Yeni Ordu Stadyumu içerisindeki antrenman salonunda yapılan kursu, hafta içi her gün 17:00-20:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Eskrim Nedir ?

Eskrim genel anlamda savunma ve saldırı sporudur. Buradaki temel amaç, 14 metre uzunluğu ile 2 metre genişliğe sahip olan metal pistte, rakibin belirlenmiş olan bölgelerine dokunmaya çalışmaktır.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir