Mayıs 29, 2023

Yeni Ordu Stadyumu İsimsiz Kaldı !

Ordu Futbolu’nun 2021-2022 sezonunda tanıştığı Yeni Ordu Stadyumu’nda şu ana kadar 9 resmi karşılaşma oynanmasına rağmen isim verilmedi.

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan ve uzun süredir Orduspor’un kullandığı Durugöl Tesisleri’nin yıkılması sonrasında atılan stadyumun temelinde inşaat beklenenden uzun sürmüş ve 4 yıl aradan sonra stadyum açılışı yapılmıştı. Yeni Ordu Stadyumu açılışı öncesinde birçok tartışmayı beraberinde getirirken, açılış sonrasında da yine tartışılmıştı.

102 Milyon Lira maliyeti olması beklenen ancak 200 Milyonu geçen maliyetle bitirilen Yeni Ordu Stadyumu’nda, açılış öncesinde de zemin altyapısındaki yetersizlik Ordu spor camiasını oldukça meşgul etmişti. Stadyumun birçok tartışma rağmen açılışının yapılması beklenirken bu sefer ilk maçı 52 Orduspor Futbol Kulübü ya da Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü arasında kimin oynayacağı tartışılmıştı.

Birçok tartışmaya rağmen şu ana kadar Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü 5 karşılaşmada 1 galibiyet 4 mağlubiyet alırken, 52 Orduspor Futbol Kulübü ise Yeni Ordu Stadyumu’nda oynadığı 4 karşılaşmada 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. 9 maç oynanan stadyum Yeni Ordu Stadyumu adıyla takımlara ev sahipliği yaparken, herhangi bir isim bulunamadı.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!