Haziran 4, 2023

TFF 3.Lig’de zor günler geçiren ve 30 Kasım’da kongre yapması planlanan Yeni Orduspor’da, kongrenin iptal edildiği açıklandı.

2019-2020 sezonunda iki kere kongre yapan ve henüz ilk yarı bitmeden üçüncü kongreye hazırlanan Yeni Orduspor’da, büyük bir oluşum yapılması bekleniyordu. Kulüp Başkanlık görevi için Şükrü Bodur konusunda ortak karar alınırken, daha sonra ise Belediye’nin destek vermeyeceğini açıkladıktan sonra Bodur’da aday olmayacağını belirtmişti.

Son Kulüp Başkanı Temel Aşar’ın istifasından sonra Başkan Vekili olarak Yeni Orduspor’un başında duran isim olan Hakan Yüce, yaptığı açıklamada kongrenin iptal edildiğini belirtti. Yüce yaptığı açıklamada, beklenen amacın gerçekleşmemesi nedeniyle yönetim kurulu ile aldıkları karar neticesinde kongreyi iptal ettiklerini belirtti.

”Tüm kesimlerle istişarede bulunduk”

Şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden Yeni Orduspor Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik ve yönetimsel darboğazı ve sıkıntıları aşmak, yeni bir yapılanmanın önünü açmak amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından olağanüstü genel kurul kararı alınmıştı. Alınan olağanüstü genel kurul kararı doğrultusunda, Ordu spor camiası içerisinde birleştirici, bütünleştirici yönde girişimlerimiz ve çabalarımız oldu. Geçmiş yıllarda Orduspor Kulübünde başkanlık, yöneticilik, sporculuk yapan tüm kesimlerle istişarede bulunduk. Şehrimizi yönetenlerle de görüşerek, bir arayış içinde olduk. Ordu spor kamuoyunun da bildiği bu girişim ve arayışlarımız, belli bir istikamette ilerlerken, kamuoyunun da malum olduğu sebeplerden ötürü sekteye uğramıştır.

”Bu çabalarımız devam edecek”

Yeni Orduspor Kulübü yönetimi olarak, Ordu’da futbolu birleştirici ve bütünleştirici düşüncemizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz de. Bu çabalarımız devam edecek. Ümidimizi kaybetmeyeceğiz. Bizler, elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince şehrimizin profesyonel ligdeki takımına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu zor ve sıkıntılı günlerimizde bizlere sahip çıkan, destek olan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyor, minnettarlığımızı ifade ediyorum. Bu itibarla, Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik ve yönetimsel sıkıntıları aşmak amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından alınan olağanüstü genel kurul kararı, beklenen amacın gerçekleşmemesi nedeniyle kulüp menfaatleri doğrultusunda yeni bir Yönetim Kurulu Kararıyla iptal edilmiştir.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!