Yeni Projenin Adı: Orduspor Yatırım A.Ş. !

Bölgesel Amatör Lig ekibi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün 7 Mayıs 2021 tarihi itibarı ile haklarını Orduspor Yatırım Anonim Şirketi’ne aktarıldığı öğrenildi.

Orduspor’un maddi ve sportif anlamda yaşadığı çöküşle beraber arayış içerisine giren Ordu Futbolu’nda bu sefer Orduspor Yatırım A.Ş.nin adımları atılıyor. Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü henüz resmî bir açıklamada bulunmamasına rağmen 10.000 TL karşılığında kulübü Orduspor Yatırım A.Ş. şirketine devretti.

Uzun süredir Orduspor’un logosunu resmî olarak bünyesine almaya çalışan ve bu konuda başarısız olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün Orduspor Yatırım A.Ş. projesi ile şirketleşmeye giderek yeni bir logoyla yoluna devam edeceği öğrenildi.

Ordu Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün de onayından da geçen devrim işlemini kararının 6 Mayıs resmiyet kazandığı ve bir gün sonra resmiyet döküldüğü belgelere yansıdı. Belgede devir işlemi ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi.

“Yukarıda bilgileri yazılı şirketimiz (Orduspor Yatırım A.Ş.) devralan olarak bilgileri aşağıya çıkartılan şirketin (Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü) ticari emtiasının mühim bir kısmını oluşturan Cumhuriyet Mahallesi 1430 Sokak Cumhuriyet Spor Tesisi No 4 Altınordu /Ordu adresindeki taşınmazı dahil aktif/pasif tüm haklarının devri borçlar kanununun ilgili maddesine istinaden 7/5/2021 tarihi itibarı ile 10.000 TL değeri ile devralmış (satın almış) olup, satış bedelinin naklen şekilde ödenmesi konusunda genel kurulumuzca 6/5/2021 tarihli ve 03 sayılı kararla alınmıştır. Alınan devralma (satın alma) işlemine ilişkin sözleşmenin yukarıda alınan esaslı unsurları 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu 202. maddesine istinaden devredenin tüm alacaklarına ilan olunur.”

Şu an faaliyet olmayan Orduspor sonrasında Orduspor Yatırım A.Ş., 52 Orduspor Futbol Kulübü (Yeni Orduspor) ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün ardından Ordu Futbolu’nda Orduspor ismi giriş yapan 3.takım olacak.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!