• Temmuz 31, 2019
  • No Comment
  • 42

Yunus Emre Futbolu Bıraktı !

Ordu futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi sağ beklerden biri olan Yunus Emre Can, 23 yaşında futbol kariyerini noktaladı. Eğitim…

 Yunus Emre Futbolu Bıraktı !

Ordu futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi sağ beklerden biri olan Yunus Emre Can, 23 yaşında futbol kariyerini noktaladı.

Eğitim hayatına daha ağırlık vermek için futbolu bıraktığını söyleyen Yunus Emre, emeği geçen herkese de teşekkür etti.

“Futbolu bıraktım”

Futbolu bıraktığını açıklayan genç sağ bek; “Geleceğim hakkında daha farklı planlar kurduğumdan dolayı artık öğretim hayatıma öncelik vermek istediğimden, 14 senedir aktif lisanslı sporculuğumu noktalamış bulunmaktayım. Futbol camiasının bana kazandırdığı tüm dostlarıma ağabeylerime, arkadaşlarıma, çalıştığım ve hizmet ettiğim bana güvenen tüm hocalarıma, yöneticilere teşekkürlerimi iletiyorum. Allah herkesin gönlüne versin, benim hakkım herkese helaldir” dedi.

Babasına da teşekkür etti

Başarılı sağ bek, bugünlere gelmesinde babasının büyük emeği olduğunu söyleyerek; “Tabi bu yaşıma kadar manevi değerini üzerimden esirgemeyen aileme her zaman arkamda duran babama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

2 şampiyonluk yaşadı

Yunus Emre Can, şimdiye kadar Ulubey Belediyespor ile Ordu 1.Amatör Küme, Sorgun Belediyespor formasıyla da Yozgat 1.Amatör Küme’de şampiyonluk yaşamıştı.

Kariyeri

Futbola 2006 yılında Orduspor alt yapısında başlayan Yunus Emre Can, 6 sene burada çeşitli yaş kategorilerinde forma giydikten sonra 2011-2012 sezonu ara transfer döneminde Soyaspor Gençlik’e geçti. 2,5 sezon Soyaspor Gençlik takımında yer alan başarılı oyuncu geçen sezon başında Fatsa Belediyespor’a transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon BAL Liginde Soyaspor Gençlik formasıyla henüz 18 yaşında olmasına rağmen 22 maçta 90 dakika forma giydikten sonra 23.maçında ciddi bir şekilde sakatlanarak ligin bitimine 3 hafta kala sezonu erken kapatmak zorunda kalmıştı. BAL liginde 32 maça çıkan Yunus Emre Can Orduspor’la ise 3 kez U16, 16 kez U15 liginde forma giyerek 1 gol kaydetmişti. Ulubey Belediyespor ile Ordu 1. Amatör Küme şampiyonluğu yaşayan genç sağ bek, Yeşil Kırşehirspor formasıyla BAL Ligi’nde top koşturdu. İstanbul Kartal Belediyespor forması da giyen Yunus, tekrar Kırşehir Belediyespor’da oynadıktan sonra 2 sezondan bu yana da Sorgun Belediyespor forması giydi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir