• Temmuz 30, 2019
  • No Comment
  • 36

AFDK Kabadüz’ün Savunmasını İstedi !

Kabadüz Belediyespor ile Ordu İdmanyurduspor arasında oynanan ve 3-0 Kabadüz’ün galibiyetiyle sonuçlanan Ordu 2.Amatör Küme Yarı Final müsabakası için İdmanyurduspor’un…

 AFDK Kabadüz’ün Savunmasını İstedi !

Kabadüz Belediyespor ile Ordu İdmanyurduspor arasında oynanan ve 3-0 Kabadüz’ün galibiyetiyle sonuçlanan Ordu 2.Amatör Küme Yarı Final müsabakası için İdmanyurduspor’un itirazı üzerine Türkiye Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) savunma istedi.

Kabadüz Belediyespor’un maçı galip tamamlamasına karşın İdmanyurduspor, Kabadüz temsilcisinin daha önceden cezası bulunan oyuncu Şenol Güneş’i oynattığını ileri sürerek AFKD’ya başvurdu.

Maçı kazanıp 2.Amatör Küme’ye çıkmanın mutluluğunu yaşayan Kabadüz Belediyespor’un bu itiraz sonrası sevinci kursağında kaldı.

AFDK, yapılan itirazı incelerken, Kabadüz Belediyespor’da adı geçen oyuncu Şenol Güneş, yönetici Murat Alaçam ve Teknik Sorumlu Aydın Özdemir’in savunmasını talep etti.

Görüşler alınacak

AFDK’dan yapılan açıklamada; “Kabadüz Belediyespor-Ordu İdmanyurduspor 2. Amatör Küme (Ordu) müsabakasında eksik bilgi, belge ve görüşlerin tamamlanarak dosyanın incelemeye alınmasına, Şenol Güneş adlı Kabadüz Belediyespor hakkında; 30.06.2019 tarihinde oynanan müsabakayla ilgili eksik bilgi, belge ve görüşlerin tamamlanarak üzerine atılı eylem nedeni ile savunma istenmesine, Kabadüz Belediyespor yöneticisi Murat Alaçam hakkında; 30.06.2019 tarihinde oynanan müsabakada eksik bilgi, belge ve görüşlerin tamamlanarak üzerine atılı eylem nedeni ile savunma istenmesine ve yine Kabadüz Belediyespor Teknik Sorumlusu Aydın Özdemir hakkında 30.06.2019 tarihinde oynanan Kabadüz Belediyespor-Ordu İdmanyurduspor 2. Amatör Küme (Ordu) müsabakasında eksik bilgi, belge ve görüşlerin tamamlanarak üzerine atılı eylem nedeni ile savunma istenmesine karar verilmiştir.” denildi.

Öte yandan Kabadüz Belediyespor Kulübü’nün de savunması alınması kararlaştırıldı.

Kabadüz cephesi, AFDK’dan çıkacak kararın lehlerine olacağına ve hak ettikleri 1.Amatör Küme’ye çıkacaklarını belirttiler.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Gülyalı Turnasuyuspor Puanı Kurtardı Ama Zirveyi Kaybetti 2-2

Gülyalı Turnasuyuspor Puanı Kurtardı Ama Zirveyi Kaybetti 2-2

Ordu 1.Amatör Lig’de haftanın en önemli maçında Gülyalı Turnasuyuspor evinde Kabadüz Belediyespor’a karşısında son dakikalarda bulduğu golle sahadan 2-2 berabere ayrıldı.…
Gülyalı İlçe Sahası’nda Zirve Maçı, Gülyalı Turnasuyuspor ile Kabadüz Belediyespor Karşı Karşıya

Gülyalı İlçe Sahası’nda Zirve Maçı, Gülyalı Turnasuyuspor ile Kabadüz…

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonun ilk yarısının son haftasında Gülyalı İlçe Sahası’nda Gülyalı Turnasuyuspor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki mücadele zirveyi yakından ilgilendiren…
Kabadüz Belediyespor’dan Farklı Hafta 6-0

Kabadüz Belediyespor’dan Farklı Hafta 6-0

Ordu 1.Amatör Lig ekiplerinden Kabadüz Belediyespor, ligin dibinde yer alan Çatalpınarspor karşısında farklı kazanarak haftayı rahat galibiyetle kapattı. Ordu’da amatör ligde…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir