Mart 24, 2023

Büyükşehir Belediyesinin destek vermeyeceğini açıklamasının ardından faaliyetlerini kapatma noktasına gelen Yeni Orduspor’da, yapılan açıklamalardaki yüzde tartışmaları sürüyor.

Ordu Futbolu’nda yeni tartışmanın adı ‘yüzde’ hesaplama oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesinin desteklerini çektiği Yeni Orduspor Kulübü hemen akabinde olağanüstü kongre kararı alırken, kulüp tarafından yapılan maddi desteklerin yüzde açıklamaları kafaları karıştırdı.

Mor-Beyaz-Siyahlı kulüpten yapılan açıklamada ‘Kulüp bu faaliyetlerini tek başına Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle sürdüren bir kulüp değildir. Kulübün giderlerinin yaklaşık %50’si yönetim kurulu üyelerinin destek ve gayretleri ile %30’u TFF den gelen destek ödemeleri ile %20’si ise Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle karşılanmaktadır’ açıklaması birçok kesim tarafından tatmin edici bulunmadı.

Zira %20 oranda Büyükşehir Belediyesinden destek aldığını açıklayan kulübün, bu destekleri alamayacağını duyduktan sonra geri kalan %80’lik desteklerle yoluna devam edememesi yapılan açıklamayı çelişkide bırakan en önemli etken oldu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!