Zavalsız Açıkladı: “Armayı Kullanmak İstiyoruz”

Yeni Orduspor Kulübü Başkanı Faruk Zavalsız, Orduspor ile Yeni Orduspor arasındaki birleşme görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, 2 Haziran’daki olağanüstü kongrede…

 Zavalsız Açıkladı: “Armayı Kullanmak İstiyoruz”

Yeni Orduspor Kulübü Başkanı Faruk Zavalsız, Orduspor ile Yeni Orduspor arasındaki birleşme görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, 2 Haziran’daki olağanüstü kongrede birleşmenin sağlanarak kulübün adının da Orduspor olması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurulacağını söyledi.

Yeni Orduspor’da kongre yaklaşırken, birleşme görüşmelerinde de sona yaklaşıldı. Birleşme toplantılarına Yeni Orduspor’dan Başkan Faruk Zavalsız ve yönetim kurulu üyeleri, Orduspor’dan Savaş Şimşek ve bazı yöneticiler, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Kılıç, birkaç yetkili ve taraftar gruplarından temsilciler katıldı.

Birleşme konusunda birçok konuda anlaşmaya varılırken, yönetim kurulu listelerinin yapılmaya devam edildiği belirtildi.

Av. Uğur Çelenk’in başkanlığına kesin gözüyle bakılırken, yeni yönetimde hem Yeni Orduspor hem de Orduspor’dan isimlerin yer alacağı öğrenildi.

“Pürüzleri çözdük”

Yeni Orduspor Kulübü Başkanı Faruk Zavalsız, Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşme görüşmeleriyle alakalı şunları kaydetti; “Birleşme konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni Orduspor ile Orduspor cephesi görüşme halinde. Görüşmelere Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Tören de katılıyor. İdari taraf olarak görüşmelerdeki pürüzleri büyük ölçüde çözdük. Görevlendirmeler ve işin detayları kaldı. Listelerle ilgili onları yapıyoruz. Ama taraftar nezdinde zaman alabilir. Herkes farklı bir görüş belirtebilir. Önemli olan Orduspor’u bir yere getirmekse herkes elini taşın altına koyarak nefsini köreltecek.”

“Yönetim şeffaf olacak”

Yönetim çalışmalarına devam edildiğini aktaran Zavalsız; “Başkan konusunda herkes bir fikir söylüyor. Şuan mevcut bir başkan adayı var. Av. Uğur Çelenk, daha önce adaylığını açıklamıştı. Zaten yönetim şeffaf olduğunda başkanlık konusunun çok fazla sorun olacağını düşünmüyorum. Yeni yönetimde hem Yeni Orduspor’dan hem de Orduspor’dan yöneticiler olacak. Kişi sınırı koymadık. Medyada çıktığı gibi değil” dedi.

“Armamız profesyonel liglerde olsun”

Şehrin tek takım üzerinde yoğunlaşmasını istediklerini hatırlatan Başkan Zavalsız; “Kulüplerin birleşmesindeki amaç, şehri ve taraftarları bir arada toplamak. Orduspor armasını profesyonel liglerde olsun diye uğraşıyoruz” diye konuştu.

“Armayı kullanmak istiyoruz”

Orduspor armasını ve adını kullanmak istediklerinin altını çizen Başkan Zavalsız; “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Orduspor armasını kullanmak için çeşitli bilgiler alıyoruz. Ancak olağanüstü kongrede armanın ismin değiştirilmesi kararı alınacak. Ondan sonra yeni yönetim tüzük değişikliğiyle bunları federasyona iletecek. Bizim burada değiştirmemizden çok federasyonun onaylaması önemli. Federasyon hangi ismi ve armayı onaylarsa onunla yola devam edilecek. Bizim isteğimiz birleşmedeki kulübün adının Orduspor olması. Seçeneklerimizi federasyona ileteceğiz. Orduspor’u kabul etmeseler bile Orduspor A.Ş. ya da Orduspor 1967’yi deneyeceğiz. Bunlar resmi yazışmalar. Yeni yönetim bunları yapacak” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Yeni Orduspor ile Orduspor cephesi arasında birleşme görüşmelerinde sona gelinirken, 2 Haziran 2019 Pazar günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan olağanüstü kongrede bu birleşmenin resmiyete dökülmesi bekleniyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Tarihi cezaların verildiği Orduspor – Kabadüz Belediyespor karşılaşmasında İl Futbol Disiplin Kurulu ‘müsabakanın hakemi tarafından maç sonu yaşanan ‘kavga‘ olayına ilişkin…
Kabadüz Belediyespor – Orduspor Maçı Sonrasında Tarihi Ceza Kararı

Kabadüz Belediyespor – Orduspor Maçı Sonrasında Tarihi Ceza Kararı

Ordu 1.Amatör Lig’de maç sonu büyük olayların çıktığı Kabadüz Belediyespor ile Orduspor arasındaki maçın cezaları açıklanırken 8 futbolcuya 30 maç men…
Orduspor’da Muhammed Kurt Planı

Orduspor’da Muhammed Kurt Planı

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor’da Play-Off sürecinde transfer edilen ve Kabadüz Belediyespor maçlarında yıllar sonra Orduspor formasını giyen Muhammed Kurt,…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir