Orduspor ile Yeni Orduspor arasındaki birleşme ihtimaline son günlerde bitti gözüyle bakılırken, Yeni Orduspor’un yapacağı kongreye saatler kala iş bozuldu.

Ordu Futbolu son günlerde Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşmesine odaklanmıştı. ‘Başkanda Anlaşamadılar’, ‘İsimde Anlaşamadılar’, ‘Yönetici sayısında anlaşamadılar’ gibi söylentilerin ayyuka çıktığı birleşme konusunda son durum birleşmeme olarak belirlendi.

Orduspor Taraftarları, Orduspor Kulübü dışında herhangi bir oluşumu kabul etmezken Kulüp Başkanı olarak belirlenen Uğur Çelenk ismini de veto etmişti. Yeni Orduspor’un yapacağı kongre öncesinde toplanan Ordusporlu taraftarlar, birleşme konusunda olumsuz kararlarını Savaş Şimşek’e kabul ettirdi ve Şimşek masadan kalktı.

Birleşme işinin bozulmasındaki bir diğer önemli etken ise Yeni Orduspor’da görevi bırakacak olan Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız’ın basına yaptığı açıklamadaki ”Bizim burada değiştirmemizden çok federasyonun onaylaması önemli. Federasyon hangi ismi ve armayı onaylarsa onunla yola devam edilecek. Bizim isteğimiz birleşmedeki kulübün adının Orduspor olması. Seçeneklerimizi federasyona ileteceğiz. Orduspor’u kabul etmeseler bile Orduspor A.Ş. ya da Orduspor 1967’yi deneyeceğiz. Bunlar resmi yazışmalar. Yeni yönetim bunları yapacak” ifadeleri oldu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!