Kadınlar Basketbol 1.Ligi ekibi Ordu İEF A Koleji, geride kalan sezonda istediği hedefe ulaşamazken, yeni sezon öncesinde de Ordu temsilcisinden herhangi bir ses çıkmıyor.

Lige önce Play-Off sonrasında da üst lige çıkma hedefiyle başlayan Ordu İEF A Koleji, sezon içinde yaşadığı bazı sorunlardan dolayı bu iki hedefe de ulaşamadı.

Şampiyon olmuştu

A Koleji, bir sezon önce Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’ni şampiyon tamamlayarak adını 1.Lig’e yazdırmış ve bu ligde de zirveye takım kurmuştu.

İyi başladı, kötü bitirdi

Başkan İlhan Şahin takımı tecrübeli coach Aydın Uğuz’a emanet etti. Sezona çok iyi başlayan ve lider Çankaya Üniversitesi’nin ardından 2. sırada kendisine yer bulan A Koleji’nde peş peşe mağlubiyetler takımı hedeften uzaklaştırdı.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde çıktığı 30 müsabakada 13 galibiyet 17 mağlubiyet alan Ordu temsilcisi, topladığı 43 puanla ligi 11. sırada tamamlayabildi.

2 oyuncu her şeyi değiştirdi

Devre arası olmadan önce Sanem Gamze Zeren’i başka takıma kaptıran Ordu temsilcisi, devamında ise Doğan Deniz’i takımda tutamayınca düşüş başladı. Bu 2 oyuncunu yerine 3 takviye yapan A Koleji, yine de başarılı olamadı.

Marcedes de yetmedi

Sezon başında transfer edilen Amerikalı pivot Marcedes Walker’dan da çok şey bekleyen Ordu ekibi, umduğu performansı bulamadı. Marcedes, hem yaşadığı sakatlıklar hem de takımdan erken ayrılmasından dolayı Ordu İEF A Koleji’nde beklentilerin altında kaldı.

Sezonun tamamlanmasının ardından Başantrenör Aydın Uğuz ve oyuncuların takımdan ayrıldığı belirtildi.

Öte yandan Ordu İEF A Koleji’nde kulübün geleceğiyle ilgili çalışmaların devam ettiği ancak henüz somut bir adım atılmadığı öğrenildi.

Basketbola her alanda önemli katkılar veren Kulüp Başkanı İlhan Şahin’in yeni sezonla ilgili kesin kararını değerlendirmeleri yaptıktan sonra vereceği kaydedildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!