Ordu’nun tek Süper Lig takımı olan Altınordu Belediyesi, kendisine verilen desteği boşa çıkarmayarak Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ni 8. sırada tamamlayıp Play-Off hedefine ulaştı.

Geride kalan sezonda inişli çıkışlı bir grafik çizmesine karşın sezon başında koyduğu Play-Off hedefine ulaşan Engelsizler Ordusu, gösterdiği mücadeleyle de alkış aldı. Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ni 8. sırada tamamlayıp Play-Off’a kalan ancak Çeyrek Finalde Beşiktaş’a elenen Engelsizler Ordusu, sezonu hedeflediği yerde tamamladı.

Başantrenör Cem Aslan önderliğinde büyük işler çıkararak Play-Off’a kalmayı başaran Sarı Siyahlı ekip, yeni sezon hedefini daha üst sıralar olarak belirledi. 4 yılın ardından Süper Lig’e çıkan Altınordu Belediyesi, lige yabancılık çekmedi ve ilk sezonunda Play-Off hedefine ulaştı.

Başantrenör Cem Aslan, kadro kalitesi doğrultusunda iyi bir sezonu geride tamamladıklarını söyleyerek, gelecek sezon da iyi bir kadro oluşturarak lige renk katmak istediklerini dile getirdi.

Ordu temsilcisinde kaptan Adem Kurucu ise Play-Off’a kalarak sezonu istedikleri yerde tamamladıklarını belirterek, yeni sezonda da yine iddialı bir şekilde lige gireceklerini ifade etti. Altınordu Belediyesi’nde yeni sezonda Ordulu oyuncularla yola devam edileceği ve bu kez takıma daha başarılı oyuncuların transfer edileceği kaydedildi.

Sezonu tamamlayan Engelsizler Ordusu’nda oyunculara izin verilirken, Temmuz ayında antrenmanlarında tekrar başlayacağı belirtildi.

Öte yandan Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yönetiminin, 2019-2020 sezonuna iddialı bir kadroyla katılacağı edinilen bilgiler arasında.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!