Altınordu Gitti, Büyükşehir Geldi !

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü kapatılırken, kulübün Süper Lig…

 Altınordu Gitti, Büyükşehir Geldi !

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü kapatılırken, kulübün Süper Lig ve diğer hakları Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne geçti.

5 sezondan bu yana Altınordu Belediyesi adıyla liglerde mücadele eden Engelsizler Ordusu, Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmesine karşın, Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübünün kapatılması tepkilere neden oldu. Ayrıca kulübün kapanmasıyla ödediklerini iddia ettiklerini oyuncuların alacaklarının hala durduğu kaydedildi.

Ordulu oyuncularla büyük işler başaran Engelsizler Ordusu, 2019-2020 sezonunda Büyükşehir Belediyesi adıyla ligde mücadele edecek olmasına rağmen oyuncuların geçen sezondan alacaklarının durması dikkatlerden kaçmadı.

Kulüp kapatıldı

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, isim değişikliği ile Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçmek yerine kulübü kapattı. Haklarını devretti. Kulübün kapanması tepkilere neden olurken, alınan yönetim kurulu kararında sorunlar olduğu, bazı yöneticilerin toplantıda olmamasına rağmen karar alındığı ve bu kararın geçersiz olduğu iddia edildi.

Engelsizler Ordusu, 2019-2020 sezonun ilk haftasında 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda Beşiktaş’ı ağırlayacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir