Mayıs 29, 2023

Ordu 2. Amatör Küme Play-Off Yarı Final müsabakasında İdmanyurduspor’u 3-0 yenen Kabadüz Belediyespor, adını 1. Amatöre yazdırmıştı. Ancak İdmanyurduspor’un Kabadüz’ün cezalı oyuncu oynattığı gerekçesiyle yaptığı itiraz sonucu gözler AFDK’ya çevrilmişti. Verilen karar sonucunda Kabadüz haklı bulundu.

2.Amatördeki ilk sezonunda 1.Amatör Kümeye çıkan Kabadüz Belediyespor, itirazları da aşarak hedefe ulaştı. Ordu İdmanyurduspor’u 3-0’lık net bir skorla mağlup ederek 1.Amatöre çıkan Kabadüz Belediyespor, rakibin cezalı oyuncu itirazı ile şoka uğramıştı. Ancak haklı olduğunu sonuna kadar savunan Kabadüz, geçte olsa hak ettiği yer olan 1.Amatöre ulaştı.

AFDK kararını verdi

İdmanyurduspor, Şenol Güneş adlı oyuncunun cezalı olmasına karşın Kabadüz Belediyespor tarafından Play-Off Yarı Final müsabakasında oynatıldığını iddia ederek, Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na başvurdu. AFDK ise Kabadüz’ün savunmasını istedi. Ancak İdmanyurduspor’un itirazı zamanında yapmadığı anlaşılınca AFDK itirazın reddine karar verdi. Kabadüz Belediyespor bu sonuçla 1.Amatörün yolunu tuttu.

AFDK’nın kararına göre; İdmanyurduspor’un itirazının reddine karar verilirken, Şenol Güneş adlı oyuncu, Murat Alaçam adlı yönetici ve Teknik Direktör Aydın Özdemir’in hakkında da ceza tayinine yer olmadığı kaydedildi.

Teknik Direktör Aydın Özdemir, baştan beri haklı olduklarını bildiklerini söyleyerek, bu sürecin artık geride kaldığını ve 1.Amatöre adapte olduklarını dile getirdi. 1.Amatörde bulundukları grubu da değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı, rakip ayırt etmeden ellerinden gelen en iyi şekilde mücadele etmeye çalışacaklarını ifade etti.

Öte yandan Kabadüz Belediyespor’un grubunda şu takımları bulunuyor: Ünye Gençlerbirliği, Yeni Mahalle 52 Spor, Fatsa Dolunayspor, Demirspor, Fatsa Yaşamspor, Perşembespor, Kotyora Futbol Kulübü, Mesudiyespor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!