Mayıs 31, 2023

Amatör’de Statü Kesinleşmedi !

2021-2022 sezonu öncesinde grup kuraları çekilen Ordu Amatör Ligi’nde, yeni sezon öncesinde ise sezon planlanması henüz netleşmedi.

Geçtiğimiz sezon Covid-19 pandemisi nedeniyle oynanmayan ancak bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı ile oynanacağı açıklanan Yerel Amatör Ligler’de grup kuraları çekildi. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen kura çekiminde 33 takım 4 farklı gruba bölündü.

Ordu’nun Altınordu İlçesi ve Altınordu İlçesi’ne yakın olan takımlar A ve B Grubu’nda, Fatsa İlçesi ve yakın olan takımlar C Grubu’nda ve Ünye İlçesi ile yakın ilçelerdeki takımlar D Grubu’nda mücadele edecek. Ligin grup maçlarının ardından oynanacak olan Play-Off süreci ise henüz belirlenmedi.

Özellikle ilçe takımlarının Play-Off maçlarının tek maç ve Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde oynanaması hakkında sıkıntılarını ısrarla dile getirdiği ve Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun buna çözüm bulacağı öğrenildi. İlk olarak Ordu ASKF Gruplarını ilk ikide bitiren takımların Play-Off oynaması ve Play-Off’ların iki maç rövanşlı oynanması teklifini sunarken, takımların ise grupta Play-Off’a çıkacak takımların ilk dört olmasını istediği öğrenildi.

Covid-19 pandemi sürecinin hala devam ettiği süreçte maç sayısını en aza indirmek isteyen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun, Play-Off statüsü hakkında kararını yakın zamanda vereceği biliniyor.

SAMET KARADAĞ

2 thoughts on “Amatör’de Statü Kesinleşmedi !

  1. Statüde bölgelere ayrılma mantığı uygun olmamış. Tekrar 1. Amatör ve 2. Amatör olarak ayrılmalı. İlk 4 play off oynamalı son 4 alt lige düşmeli. Seneye 1. Amatör 2 grup 2. Amatör 2 grup olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!