• Eylül 21, 2021
  • 2 Comments
  • 83

Amatör’de Statü Kesinleşmedi !

2021-2022 sezonu öncesinde grup kuraları çekilen Ordu Amatör Ligi’nde, yeni sezon öncesinde ise sezon planlanması henüz netleşmedi. Geçtiğimiz sezon Covid-19…

 Amatör’de Statü Kesinleşmedi !

2021-2022 sezonu öncesinde grup kuraları çekilen Ordu Amatör Ligi’nde, yeni sezon öncesinde ise sezon planlanması henüz netleşmedi.

Geçtiğimiz sezon Covid-19 pandemisi nedeniyle oynanmayan ancak bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı ile oynanacağı açıklanan Yerel Amatör Ligler’de grup kuraları çekildi. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen kura çekiminde 33 takım 4 farklı gruba bölündü.

Ordu’nun Altınordu İlçesi ve Altınordu İlçesi’ne yakın olan takımlar A ve B Grubu’nda, Fatsa İlçesi ve yakın olan takımlar C Grubu’nda ve Ünye İlçesi ile yakın ilçelerdeki takımlar D Grubu’nda mücadele edecek. Ligin grup maçlarının ardından oynanacak olan Play-Off süreci ise henüz belirlenmedi.

Özellikle ilçe takımlarının Play-Off maçlarının tek maç ve Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde oynanaması hakkında sıkıntılarını ısrarla dile getirdiği ve Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun buna çözüm bulacağı öğrenildi. İlk olarak Ordu ASKF Gruplarını ilk ikide bitiren takımların Play-Off oynaması ve Play-Off’ların iki maç rövanşlı oynanması teklifini sunarken, takımların ise grupta Play-Off’a çıkacak takımların ilk dört olmasını istediği öğrenildi.

Covid-19 pandemi sürecinin hala devam ettiği süreçte maç sayısını en aza indirmek isteyen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun, Play-Off statüsü hakkında kararını yakın zamanda vereceği biliniyor.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ordu ASKF Başkanı Değişmedi

Ordu ASKF Başkanı Değişmedi

Ordu’nun Altınordu İlçesi’ndeki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda düzenlenen ve akreditasyon işlemleri yapılan delegeler dışında Genel Kurul salonuna misafirin alınmadığı Ordu…
Metin Kır mı, Ali Osman Osma mı? Ordu ASKF Seçimli Kongresi Geldi Çattı

Metin Kır mı, Ali Osman Osma mı? Ordu ASKF…

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı için birkaç yıldır beklenen Olağan Genel Kurul 22 Haziran Cumartesi günü Ordu’nun Altınordu İlçesi’ndeki Başpehlivan…
Ali Osman Osma ”Yüksek Katılımlı Bir Genel Kurul Bekliyorum”

Ali Osman Osma ”Yüksek Katılımlı Bir Genel Kurul Bekliyorum”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Adayı olan Ali Osman Osma ”Genel Kurul için ümit ediyorum ki kulüplerimizin ve delegelerimizin bir…

2 Comments

  • Statüde bölgelere ayrılma mantığı uygun olmamış. Tekrar 1. Amatör ve 2. Amatör olarak ayrılmalı. İlk 4 play off oynamalı son 4 alt lige düşmeli. Seneye 1. Amatör 2 grup 2. Amatör 2 grup olmalı.

    • Kardesim saten seneye 1 lig 2 lig amatör olacak mağdur olduğu için bu yıl böyle oldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir