• Mayıs 7, 2019
  • No Comment
  • 61

”Birbirimize Kenetlendik, Yılmadık, Başardık”

TFF 3.Lig 3.Grup’ta son 4 karşılaşmada 10 puan alarak ligde kalmayı garantileyen Fatsa Belediyespor’da, takımı ligde tutmayı başaran teknik direktör…

 ”Birbirimize Kenetlendik, Yılmadık, Başardık”

TFF 3.Lig 3.Grup’ta son 4 karşılaşmada 10 puan alarak ligde kalmayı garantileyen Fatsa Belediyespor’da, takımı ligde tutmayı başaran teknik direktör İsmail Cem Cambaz ile bütün süreci konuştuk.

Teknik Direktör Can Güven’in takımdan ayrılması sonrasında takımın başına getirilen İsmail Cem Cambaz, sarı-lacivertli ekipte tüm sorunlara rağmen takımı ligde tutmayı başardı. 13 maçta 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak takımı ligde tutan Cem Cambaz, Samet Karadağ ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Takımın başına geldikten sonra iki kere kayyum gören, alacaklarından dolayı antrenmanlara çıkmayan futbolcuları toparlayan isim olan ve herşeye rağmen takımı ligde tutan İsmail Cem Cambaz, yaşanan süreci anlattı. Çok yalnız bırakıldıklarını belirten başarılı teknik direktör, ligde kalmak için yoğun çaba harcayan futbolcularına teşekkür etti.

-Hocam öncelikle Fatsa Belediyespor’a transferinizi konuşmak istiyorum. Size ilk teklif nasıl geldi, Ordu’ya geldiniz ve çok hızlı bir şekilde transfer gerçekleşti. İlk izlenimimiz ne oldu yani sizi etkileyen neydi ?

Aslında bana göre çok hızlı gelişmedi. Salı günü takımın hocası bırakınca 3-4 gün o zaman ki başkan İbrahim Eroğlu beni aradı. Ben de takımın durumu, konumu, bilgi anlamında araştırma yaptım. Bu arada birçok dostum, arkadaşım, Ordulu olanlar da devreye girdi. Arayıp Ordu’nun Fatsa’nın güzelliklerini anlatıp ikna ettiler. Etkileyen konu bizim zaten kazanma arzumuz hep ön plandadır. 20 puanlı son sıralarda bulunan ve kadrosuna bakıldığında çok yetenekli ve yeterlilik düzeyi yüksek oyuncuların oluşuydu. Benim CV’me bakıldığında ise başarılı olma hedefi için fırsattı aslında.

-Karacabey mağlubiyeti ile başlayıp daha sonra istediğiniz puanları toplamaya başladınız. Kadroyu sizin kurmadığınız bir takımda ilk başta ne gibi zorluklar yaşadınız ?

Cuma gelip Karacabey’e geçtik. Teknik ekip ile zaten Karacabey’de buluştuk. Takımı maça diğer kalan ekip çıkartmıştı. Yönetim de 13 maç kalacak her aldığımız puan kardır dedi. Biz sadece takımı tanıma ve analiz imkanı bulduk. Takımda gerçekten iyi reaksiyon verdi. Işık verdi tabiri caizse. Oyuncularla Sevgi-Disiplini adı altında şiar edinerek onlara dokunarak güven aşılama yoluna giderek Adliye maçı ile birlikte start verdik. Çok iyi mücadele ve oyunla Adliye maçını kazanıp, akabinde Muğla deplasmanından da 1 puanla dönünce güven duygusu oyuncularda çoğaldı. Tam işler sportif sonuçlar anlamında yoluna girdi ama Bu sefer de yönetim krizi çıktı ve kulüp kayyuma kaldı.Ondan sonrasını biliyorsunuz zaten süreç binbir zorluklarla dertler dağ gibi, sorunlar diz boyu gelmişti.

-Son 4 maçta 10 puan aldınız ve ligde kalmayı başardınız. Size göre dönüm noktası hangi maç oldu ?

Son dört maç periyodunda sizin de dediğiniz gibi 10 puan topladık. Asıl önemlisi son 7 maç kala 2 kayyum ataması olmuştu. Tayfun Karataş Başkanın öncülüğündeki kayyum ekibi ile aile ortamı ve kaybolan güven duygusu da geri geldi. Daha çok birlikte zaman geçirdik, daha içten, daha candan olduk. Bir olduk, tek yumruk olduk. Bunda en büyük aslan payı oyuncu kardeşlerimindir. 4 maçlık periyod içerisinde Buca maçı başlangıç oldu çünkü hep rakiplerimizle ve hedefi olan Serik takımı ile oynayacaktık. Bazen maç maçtan önce kazanılır. Bizde Buca maçı zaten maçtan önce kazanılmıştı. O an inanç, istek ve arzu en üst seviyedeydi. Takımımın fiziksel kaliteleri, form durumları en üst seviyedeydi. Mental açıdan ise en kararlı dosta güven, düşmana korku veren bir oyun oynadık. Sonrasında ise zaten galibiyetler arka arkaya geldi.

-Hocam, ligin bir döneminde Fatsa Belediyespor futbolcuları antrenmana çıkmadı. O süreci biraz anlatabilir misiniz ? Takımı nasıl bir arada tutmayı başardınız ?

Kimimiz kimseniz yok. Gelen herkes kulübü ya siyasi rant veya kişisel çıkar için kullandılar. Her gün gelip kulübü biri alacak diye söylentiler, kulübe gelip oyunculara sözler verip akşama ben başkan olacağım diyerek verilen sözler. Öyle çalkantılı, öyle sıkıntılı dönem malum seçim dönemiydi zaten. Oyunculara şunu dedim ‘kardeşlerim 2 şık var ya fişi çekeceğiz bırakıp hepimiz gideceğiz, 10 maç kala takım maçlara da çıkmayacak ya da onurumuz gururumuz ve bundan sonraki sportif hayatınızda etkilemeden savaşmak.’ İstişalerden sonra doğru olanı, kalıp savaşmayı seçtiler. O zaman savaşmak için çalışmalıydık ve onlarda hep birlikte savaştılar. Çok yanlız kaldık, çok garip kaldık, çok kimsesiz kaldık ama yılmadık kenetlendik savaştık.

-Geldiğiniz günden bu yana takımda yöneticilik, ağabeylik ve teknik direktörlük yapmaya çalıştınız. Başkan ile başladığınız yolda kayyum ile devam ettiniz. Hiç umutsuzluğa kapıldığınız an oldu mu ?

Tabi ki oldu. Bir çok deplasmana gidiyorsunuz, yapayalnız kimsesiz. Kolay değil bu işler ama inananlar asla kaybetmez cümlesiyle sonuna kadar savaştık.

-Fatsa Belediyespor 18 yıl aradan sonra yükseldiği 3.Lig’de 40 puanla ligde kaldı. Önümüzdeki sezon için İsmail Cem Cambaz’ın gözünden Fatsa Belediyespor’u hangi hedefler bekliyor ?

Bence Fatsa Belediyespor’u destekleyenler takım ligde kaldığı için Bayburt taraftarlarının şampiyonluk sevincinden daha fazla sevinmeli. Çünkü en zor grup, en problemli takım, tüm Türkiye’yen düştü denilen takım büyük bir reaksiyon gösterip ligde kaldıysa çok anlamlı değil mi sizce de. Bence bunda aslan payı oyuncularımızın daha sonra Tayfun Başkan, kayyum heyetinin ve de kartopu misali artan inanan Büyük Fatsa Belediyespor taraftarının hatta ve hatta tüm Ordu’nundur. Bir defasında Ordu 19 Eylül Stadyumu’na maç izlemeye gittim. Hiç tanımam Amigo Zeki abi stadda otururken geldi tebrik etti ve tüm tribüne tanıttı, alkışlattı çok onure oldum. Demek ki bütün Ordu futbolundaki paydaşlar Fatsa Belediyespor’un derdi ile dertlenip kenetlenmişler, birlik olmuşlar. Herkeslerden allah razı olsun. Fatsa Belediyespor’a gelince, bence kaybedilmiş hiç birşey yok. Gerekli dersler alınarak ayağını yorganına göre uzatıp bir sistem kurup bu bağlamda yönünü belirlemeli diye düşünüyorum. Benim şiarım mükemmel gelip ayrılırken de mükemmel gitmek. Ligderle önce ayakları yere sağlam basan kalıcı bir Fatsa Belediyespor olmasını dilerim.

-Son olarak özellikle iç sahada sizi hiç yanlız bırakmayan Fatsa Belediyespor taraftarlarına gelelim. Onlara neler söylemek istersiniz ?

Başarı ve başarısızlık işte bütün mesele bu. Taraftar tab iki haklıdır, eleştiri tabiki olacaktır. Derslerde alınır insanız sonuçta hatasız kul olmaz. Bizler de hatalar yapmışızdır ama şunu söylemek istiyorum, bizler yolcuyuz kalıcı olan Fatsa Belediyespor’dur. Hep destek olsunlar hep yanlarında olsunlar. Ben 13 maçlık periyotta hep onların desteğini ilgisini ve sevgisini hissettim. Buradan hepsine teşekkür ederim.

Hocam o anları bizlere en içten samimiyetinizle yeniden yaşattınız. Son olarak ne söylemek istersiniz ?

Son olarak 13 maçlık periyotta bu kadar sıkıntılı ve bir o kadar da problemli dönemde 5 galibiyet 5 beraberlik 3 mağlubiyet alıp 20 puan toplayan aslan yürekli oyuncularımıza, geldiği günden sonra güven duygusu ve aile ortamı hazırlayan Tayfun Karataş başkanıma ve ekibindeki birbirinden değerli kayyum Ekibine ve bizleri canı gönülden destekleyen tüm taraftarlara sonsuz teşekkürler.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL RÖPORTAJ

Related post

Fatsa Belediyespor Yeni Sezonda Değişecek

Fatsa Belediyespor Yeni Sezonda Değişecek

TFF 3.Lig’de mücadele eden Fatsa Belediyespor’da Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan’ın görevini bırakacağı söylentilerine karşı bir açıklama gelmezken, yeni sezonda sözleşmesi sona…
Fatsa Belediyespor’un Yeni Sezondaki Deplasman Haritası Belli Oldu

Fatsa Belediyespor’un Yeni Sezondaki Deplasman Haritası Belli Oldu

TFF 3.Lig’de 2.Grup’ta mücadele edecek olan Fatsa Belediyespor bu sezon deplasman maçları konusunda gideceği 15 deplasmanda yaklaşık 9450 km’ye yakın yol…
Fatsa Belediyespor’da Bekir Ozan Has Kalacak Mı ?

Fatsa Belediyespor’da Bekir Ozan Has Kalacak Mı ?

TFF 3.Lig’de yeni sezonda nasıl bir yapılanmaya ile sezona giriş yapacağı henüz belli olmayan Fatsa Belediyespor’da geçen sezon takımın son teknik…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir