• Ağustos 24, 2019
  • No Comment
  • 87

“Bizim Zamanımızda Böyle İmkanlar Yoktu”

Ordu’da altyapı denilince akla gelen ilk antrenörlerden biri olan Aziz Tokat, alt yapıya önem vermeden Ordu futbolunun bir adım bile…

 “Bizim Zamanımızda Böyle İmkanlar Yoktu”

Ordu’da altyapı denilince akla gelen ilk antrenörlerden biri olan Aziz Tokat, alt yapıya önem vermeden Ordu futbolunun bir adım bile ileri gidemeyeceğini söyledi.

Taşıma suyla değirmen dönmediğini ve bunun en büyük örneğini de Orduspor’da gördüklerini aktaran Tokat, Mor Beyazlı ekibin kendi öz evlatları yerine hep dışarıdan oyuncu almasından dolayı bu durumlara geldiğini dile getirdi.

Kimleri yetiştirmedi ki!

Ordu’da yarım asrı aşkın süreden bu yana oyuncu yetiştirdiğini aktaran Tokat, şimdiye kadar Ali Kara, Dursun Altaş, Coşkun Bekiroğlu, Arif Güney, Turgay Güney, Ömer Güvenç, Süleyman Ersoy, Hüdayi Şaşmaz, Cemil Yöntem, Halil Uysal, Orhan, Fikret, Kubilay, Gürkan, Necip, Kemal Yıldırım, Metin Akçevre, Kemal Köse gibi isimleri Ordu ve Türk futboluna kazandırdığını dile getirdi.

Türkiye’deki 14 yabancı futbolcu kuralını da eleştiren tecrübeli çalıştırıcı, oyuncuların tamamı yabancı olduğu için Milli Takım bazında da başarı gelmediğini kaydetti.

Tokat; “1964 yılında kurulan ve altyapısıyla gündemden hiç düşmeyen Esnafspor, Ordu’da, Orduspor’dan sonra altyapıdan en fazla futbolcu çıkaran takımdır.” dedi.

“Çok çalışmak lazım”

Geçmişte kendisinin ve antrenör arkadaşlarının Türk futboluna çok sayıda profesyonel futbolcu verdiğini ve şimdi de bunun mümkün olduğunu söyleyen Tokat; “Bizim zamanımızda imkanlar bu kadar yoktu. Şimdi imkanlar da var. Kulüpler altyapılara önem verecek. Ama kulüplere de belediyeler destek olacak. Ancak bu şekilde olur. Gençler de futbolcu olmak istiyorsa şok ama çok çalışacak” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Kartal Murat Tokat ‘’Esnafspor Olarak 11 Ay Çalışıyoruz’’

Kartal Murat Tokat ‘’Esnafspor Olarak 11 Ay Çalışıyoruz’’

Ordu Futbolu’nun en önemli kulüplerinden bir tanesi olan Esnafspor’da Yaz ayı çalışmaları kapsamında altyapı faaliyetleri sürerken antrenör Kartal Murat Tokat ”Eylül…
Esnafspor’un Genç Kalecisi Kariyerine Tokat’ta Devam Edecek

Esnafspor’un Genç Kalecisi Kariyerine Tokat’ta Devam Edecek

Ordu 1.Amatör Lig’de ligde kalmayı garantileyen ve sezonu tamamlayan Esnafspor’da sezon genelinde kaleyi koruyan 2005 doğumlu Ordulu Efe Kuvan, Tokat 1.Amatör…
Esnafspor Ligde Kalmayı Çamaş’ta Garantiledi 1-3

Esnafspor Ligde Kalmayı Çamaş’ta Garantiledi 1-3

Ordu 1.Amatör Lig’de 17.haftada B Grubu’nda alt sıraların en kritik karşılaşması Çamaş’ta oynanırken, dört gol ve dört kırmızı kartın çıktığı maçı…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir