- Nisan 4, 2024
- No Comment
- 102
Fatsa Belediyespor’da Öztürk Sevinci, 66 Gün Sonra Yeniden Sahada
TFF 3.Lig’de son maçta Akhisarspor’u 3-0 yenen Fatsa Belediyespor’da bu müsabakada Muhammed Öztürk sevinci yaşanırken uzun süredir sahalardan uzak kalan…
![Fatsa Belediyespor’da Öztürk Sevinci, 66 Gün Sonra Yeniden Sahada](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/04/Muhammed-Ozturk.jpg)
TFF 3.Lig’de son maçta Akhisarspor’u 3-0 yenen Fatsa Belediyespor’da bu müsabakada Muhammed Öztürk sevinci yaşanırken uzun süredir sahalardan uzak kalan tecrübeli forvet oyuncusu son iki dakika oyuna dahil olurken 66 gün sonra yeniden formasına kavuştu.
2023-2024 sezonunun başında Fatsa Belediyespor’a transfer edilen ve takımın gol yükünü çekmesi beklenen Muhammed Öztürk, ilk üç lig maçında attığı iki golle birlikte gollü bir sezon geçireceğinin sinyallerini vermişti. 25 yaşındaki futbolcu, sezonun ilk yarısında 5 gol atarak devre arasına girerken sezonun ikinci yarısında da takımda kalan futbolcuların başında gelmişti. Fatsa Belediyespor’un golcü ismi Muhammed Öztürk, sezonun ikinci yarısının ikinci haftasında oynanan Osmaniyespor Futbol Kulübü maçında sakatlanmış ve 24.dakikada kenara gelmek zorunda kalmıştı.
Fatsa Belediyespor’da yaşadığı bu sakatlıkla birlikte formasına uzak kalan Muhammed Öztürk, yedi karşılaşmayı kaçırmak zorunda kalmıştı. Ligde üst üste yedi maçın kadrosuna sakatlığından dolayı alınmayan 1998 doğumlu forvet oyuncusu, 66 gün sonra ilk kez bir maçın kadrosunda yer buldu. Fatsa Belediyespor’da teknik direktör Bekir Ozan Has, Muhammed Öztürk’ü maç kadrosuna dahil ederken hafif sakatlığı olan futbolcuyu maçın 3-0 olmasının ardından oyuna aldı.
Muhammed Öztürk, maçın 88.dakikasında Abdurrahman İlkyaz’ın yerine oyuna dahil olurken son olarak Fatsa Belediyespor formasını giydiği 28 Ocak tarihindeki maçın üzerinden geçen 66 günün ardından yeniden yeşil sahaya çıktı. Kısa sürede oyunda kalan Muhammed Öztürk’ün sakatlığını tam olarak atlatamadığı ve maç temposuna ihtiyacı olduğu öğrenildi.
SAMET KARADAĞ