• Ağustos 16, 2019
  • No Comment
  • 34

“Güler ile Görüşüp Yol Haritamızı Çizeceğiz”

Yeni Orduspor Kulübü Başkanı Temel Aşar, şuan kasada 1 lira bile para olmamasına karşın hem teknik adamla hem de futbolcularla…

 “Güler ile Görüşüp Yol Haritamızı Çizeceğiz”

Yeni Orduspor Kulübü Başkanı Temel Aşar, şuan kasada 1 lira bile para olmamasına karşın hem teknik adamla hem de futbolcularla anlaştıklarını belirterek, 1 Eylül’deki 68 Aksarayspor müsabakasında takımın sahadaki yerini alacağını kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan olağanüstü kongrede Yeni Orduspor Kulübü Başkanı seçilen Temel Aşar, yönetim kuruluyla beraber çalışmalara start verdi.

“Kulübü kapanmaktan kurtardık”

Son anda başkanlığa aday olduğunu söyleyen Aşar “Adaylığımız son dakikada gerçekleşti. Yeni Orduspor takımının kapanma haberi geldi. Böyle bir haber geldiğinde tabi bir sporsever olarak da kayıtsız kalmak mümkün değil. Onun için kulübe gittim, kongre var dediler. Kongreye sayılı dakikalar var. Baktım ki hakikaten ciddi bir durum var. Takımın kapanması için karar almaz yönetim kurulu, eğer kendi güvenebilecekleri aday çıkmadığı takdirde kapatacağız dediler. Bizde baktık ki hakikaten bu iş ciddi, arkadaşlarla bir araya geldik. Bizim arkadaşlardan biri haberi duyunca liste hazırlığına girmiş. Bu işi en azından şu süreci uzatalım, kapıya kilit vurulmasını önleyelim bizde önledik, girdik. En azından takıma bir liste verdik, takıma sahip çıktık, aldık takımı ama şu var; takımda ne bir futbolcu var, ne kasada bir kuruş var, bunların yanında hocada yok. Önceliğimiz şu; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanıyla, Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt aracılığı ile randevu aldık. Perşembe günü (bugün) kendisiyle beraber görüşeceğiz. Ordu’daki sporu ve Yeni Orduspor’u masaya yatıracağız. Zaten Büyükşehir belediye başkanımızın projeleri arasında Orduspor var. Bunun için bu konudaki görüşlerimizi ve kendi görüşlerini masada tartışacağız. Bizim talebimiz, Ordu’da sporda kavgayı önleyecek, birlik ve beraberliği sağlayacak uzlaşmacı ve takımı başarıya götüreceği inandığımız bir isim altında Yeni Orduspor takımının 3.ligde mücadele ederek, gelecekte daha iyi yerlere getirilmesidir” dedi.

“Hoca ve 19 futbolcuyla anlaştık”

Transfer çalışmalarına başladıklarını aktaran Aşar; “Şuan da transfer çalışmalarımız devam ediyor. çok önemli bir isimle anlaştık. Yardımcısı ile beraber Perşembe günü gelecek. Şuanda teknik heyette sıkıntımız yok. Şuan da 19 tane futbolcumuz, U21 takımımızdan, İstanbul’dan, bölge takımlarından, Ordu’dan. Görüşüyoruz ve hiçbir gelen arkadaşımız bizden para talebinde bulunmuyor, herkes şunu söylüyor biz Ordu’da Yeni Orduspor takımından kendimizi gösterip para kazanacağız diyorlar. Hoca ile %90 anlaşıldı. Futbolcularla Hüseyin Yüce ve Ali Osman Osma, futbolcular ile görüşmelerini sürdürdü. Şuanda görüşmedeler. Cuma akşam Yeni Orduspor Tesislerinde bir araya geleceğiz. Futbolcularımız ve teknik heyetimizle beraber futbolcularımız tanışma idmanı yapacakla. Sonra yemek yiyerek 1 Eylül’deki maçın hazırlıklarına devam edecekler. Yeni Orduspor her türlü sahada olacak. 1 Eylül’de Aksarayspor karşısında olacak” diye konuştu.

“Hilmi beye göre yolumuzu çizeceğiz”

Ordu’nun mutlaka profesyonel ligde takımı olması gerektiğini belirten Aşar; “Biz hocayla da konuştuk. Ekonomimiz belli. Şu aşamada bizim kasada 1 lira yok, biz kendi 3-5 arkadaşımızın katkılarıyla şuanda bir şeyler yapıyoruz. Ne eski yönetimden ne kimseden 1 kuruş destek yok. Veren olmak istese de almıyoruz. Çünkü biz Perşembe gününü bekliyoruz. Biz şuanda Hilmi bey’in projesinin içerisindeyiz. Nasıl ortaya koyarsa bizde ona göre yol haritasını çizeceğiz. Çünkü Yeni Orduspor takımı Ordu’nun şuan da profesyoneldeki tek takımı, Ordu’nun profesyonel ligde adı yok. Orada kocaman stadyum var, burada sporsever var ama gel ki Yeni Orduspor’u sevenlerin olduğu bir yerde profesyonel ligde takımın olmaması üzücü” ifadelerini kullandı.

Son olarak Yeni Orduspor ile Orduspor’un birleşme mevzusuna değinen Aşar, birleşme yapılabilmesi için Orduspor Kulübü’nün tamamen kapatılması ve Yeni Orduspor’un da isim değişikliğine gitmesi gerektiğini savundu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Görevde Sadece 35 Gün Kalabildi !

Görevde Sadece 35 Gün Kalabildi !

Yeni Orduspor’da 10 Ağustos’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Başkan olan Temel Aşar, kongreden 35 gün sonra görevi bıraktığını belirtti. TFF 3.Lig’de…
Yeni Orduspor’da Önce Sitem Sonra İstifa !

Yeni Orduspor’da Önce Sitem Sonra İstifa !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’da Kulüp Başkanı Temel Aşar sosyal medya hesabından hem Ordu Valisi hem de Büyükşehir Belediye Başkanı’nı…
“Üst Düzey Performans Gösterdik”

“Üst Düzey Performans Gösterdik”

68 Aksaray Belediyespor karşılaşmasından beraberlikle ayrılan Yeni Orduspor’da Başkan Temel Aşar, 1 puanla ayrılmalarına rağmen galibiyeti kaçıran tarafın kendileri olduğunu söyledi.…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir