• Eylül 6, 2019
  • No Comment
  • 74

Hangisi Gerçek ?

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesine aldığı Bedensel Engelliler Basketbol Takımı’nın resmi olarak Büyükşehre geçmediği ve oyuncuların 4 aylık maaşlarını alamadıkları haberimiz…

 Hangisi Gerçek ?

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesine aldığı Bedensel Engelliler Basketbol Takımı’nın resmi olarak Büyükşehre geçmediği ve oyuncuların 4 aylık maaşlarını alamadıkları haberimiz üzerine Altınordu Belediyesi’nden yalanlama gelmesine ve Büyükşehir adıyla fikstürde yer aldıklarını belirtmelerine karşın, kulübün hala federasyondaki fikstürde Altınordu Belediyesi adıyla yer aldığı görülürken, oyuncuların da alacaklarının durduğu öğrenildi.

Engelsizler Ordusu’nu 5 sezon boyunca bünyesinde bulunduran Altınordu Belediyesi, sezon sonu itibariyle takımı Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devretmeye karar vermişti. Ancak bu uygulama sözde kalırken, resmi olarak geçişin henüz olmadığı ve fikstürde de hala Altınordu Belediyesi adının yer aldığı görülmüştü.

Fikstürde değişiklik yok

Bedensel Engelliler Basketbol Takımı’nın ligde hala Altınordu Belediyesi adıyla yer alması ve bunun resmi olarak Büyükşehre geçmesi gerektiğiyle ilgili haberimize Altınordu Belediyesi’nden yalanlama gelerek, ‘fikstürde Büyükşehir olarak’ yazıyor açıklaması geldi. Ancak federasyonun sitesinde hala Altınordu Belediyesi yazması sporseverlerin de dikkatinden kaçmadı.

4 aylık hala duruyor…

Diğer takımlar transferlerini tamamlayıp sezona hazır hale gelirken, Ordu temsilcisi teknik ekibi ve oyuncuları hala resmi sözleşmelerini bile imzalamamışken, oyuncuların da 4 aylık alacaklarının durduğu belirtildi.

Komik maaş teklifi!

Muhatap bulamadıkları için gelen transfer tekliflerine de yanıt veremeyen oyuncular ise çaresiz bekleyişini sürdürürken, en büyük bütçeyi güreşe harcayan Büyükşehir Belediyesi’nin sporculara düşük maaşlar teklif ettiği öne sürüldü.

Büyükşehir dediler, Altınordu yazıyor…

Altınordu Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Bazı basın organlarında, ‘Bedensel Engelliler Basketbol takımının Altınordu Belediyesi yöneticilerinin gerekli yazıyı yazmaması sebebiyle lige çıkmasının riske girdiği ve takımın ismini değiştiremediği’ iddiası ile haberler yapılmıştır. Bahse konu olan haber gerçeği yansıtmamaktadır. 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Bedensel Engelliler Basketbol takımı yönetiminin talebi üzerine Büyükşehir Belediyesine geçmiştir. Yönetim ve sporculara belirtilen tarih itibarı ile borç yoktur. Altınordu Belediyesi sponsorluğu ile başlamış olan süreç Büyükşehir Belediyesi ile devam etmektedir. Basın organlarında yer aldığı üzere mevcut süreçte belediyemizle ilgili herhangi bir durum söz konusu değildir. Bedensel Engelliler Basketbol takımının belediyemizle herhangi bir ilişkisi bulunmazken, takımın yönetimi süreci Büyükşehir Belediyesi ile devam ettirmektedir. Öte yandan yine basın organlarında iddia edildiği gibi isim değişikliğinin yapılamaması durumu da söz konusu değildir. Takım puan durumu ve fikstürler de Ordu Büyükşehir Belediyesi ismiyle yer almaktadır. Bilinmelidir ki Altınordu Belediyesi her zaman sporun ve sporcunun yanındadır.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir