Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı’nın geçen sezon trafik kazasında kaybettiği iki sporcusu olan Sinem Aksu ve Göksu Akyel’in isimleri, Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından 2.Lig 1.Etap sezonu A ve B Gruplarına verildi.

2019 yılında Yozgat deplasmanına maça giderken Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı’nı taşıyan minibüsün dere yatağına devrilmesi sonucu 12 yaşında ki Sinem Aksu ve 17 yaşındaki Göksu Akyel hayatını kaybetmişti. Tüm Türkiye Ordu Gençlerbirliği’nin iki sporcusuna ağlarken, Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından vefalı bir davranış geldi.

Henüz başlamayan Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2.Ligi’nde bu sezon iki ayrı grupta takımların mücadele edeceği belirtilirken, bu sezon liglere Sinem Aksu ve Göksu Akyel’in isimlerinin verileceği öğrenildi. Kadınlar 2.Lig 1.Etap A Grubu’na Sinem Aksu, B Grubu’na ise Göksu Akyel’in isimleri verildi.

Geçen sezon Hentbol Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele eden Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, kaza sonrasında sporcular ve velilerin ısrarları sonrasında lig maçlarını tamamlarken, yeni sezonda ise Hentbol Federasyonu tarafından Kadınlar Hentbol 1.Ligi’ne alınmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!