Mart 27, 2023

Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Yıldızlar kategorisi Türkiye Şampiyonası için Ordu’da judo il birinciliği seçmeleri yapıldı.

13-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası için Altınordu ilçesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Yıldızlar kategorisinde il birinciliği seçmeleri yapıldı. 19 ilçeden 50 sporcunun ter döktüğü müsabakalarda Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü’nden ise 25 sporcu katıldı.

Kıyasıya mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Erkeklerde 4 birinci, 5 ikinci ve 3 üçüncülük madalyası alındı. Bayanlar da ise 6 birinci, 3 ikinci ve 1 üçüncülük madalyası elde edilerek yarışlar tamamlandı. Bu kapsamda Aksaray’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü 17 siklette 10 birinci ile katılmaya hak kazandı.

“EN GÜZEL ŞEKİLDE YARIŞARAK İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER”

Düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası için tüm sporculara başarılar dileyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,
“Aksaray’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan 10 sporcumuza şimdiden başarılar diliyorum. Eminim ki Aksaray’da en güzel şekilde yarışarak ilimizi temsil edecekler. İnşallah sporcularımız Ordu’ya başarılarla dönecek. Her zaman olduğu gibi sporun ve sporcularımızın destekçisiyiz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!