Mayıs 31, 2023

2021-2022 sezonunda henüz başlamayan Kadınlar 3.Ligi’nde yer alan Ordu Kadın Futbol takımları Ünye Gücü Futbol Kulübü, 52 Yalıköyspor ve Rüsumat-4 GSK takımları Kadın Milli Takımlar için yapılacak seçmelere katılacak.

Özellikle bu sezon Türk Futbolu’nda birçok takımın Kadın Futbol Takımı kurmasıyla daha da göz önünde bir lig olmaya başlayan Kadın Futbol’unda 1.Lig başlarken, 3 Ordu takımının geçmiş sezonlarda mücadele ettiği alt liglerde henüz hareketlilik başlamadı. Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda sessizliğini korurken, Milli Takım konusunda ise seçmelere başladı.

Kadın Milli Takımlar tarafından gerçekleştirilen ve 2005-2006-2007-2008 ve 2009 doğumlu oyuncuları kapsayan seçmelerin Adana etabı 146 sporcunun katılımıyla Adana Kayhan Kaynak Kardeşler Sentetik Saha’da gerçekleştirildi. Adana etabının ardından ise Samsun ve Trabzon’da seçmeler yaılacağı belirtildi. 28 Aralık 2021 tarihinde Samsun İlkadım Suni Çim Sahası’nda yapılacak seçmelerde 6 farklı kulüpten, 30 Aralık 2021 tarihinde Trabzon Kadir Özcan Tesisleri’nin çim sahasında gerçekleştirilecek seçmelerde 7 farklı kulüpten futbolcular yer alacak.

Ordu’dan Ünye Gücü Futbol Kulübü ve 52 Yalıköyspor’un futbolcularının Samsun Bölgesi’nde yer alacağa seçmelerde mücadele edecek diğer kulüpler; Boyabat Eğitim Spor Kulübü, Genç Bafra Spor Kulübü, İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor ve Ladikspor olacak. Rüsumat-4 GSK’nın ise Trabzon Bölgesi’nden seçmelere katılacağı ve diğer kulüplerin ise Çaykur Rizespor A.Ş, Giresun Sanayispor, Rize Yeşil Çayspor, Trabzonspor A.Ş., Trabzon İdmanocağı ve Trabzon 1923 Spor Kulübü olduğu açıklandı.

Kadın Futbol Ligleri’nde Ordu’yu temsil eden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün ise seçmelerde yer almayacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!