Kim Neden Birleşmek İstiyor ?

Ordu Futbolu’nda Orduspor ve Yeni Orduspor cephesi için yeşil saha üzerinde oynanan karşılaşmaların bitmesinin ardından asıl mücadele masa başında veriliyor.…

 Kim Neden Birleşmek İstiyor ?

Ordu Futbolu’nda Orduspor ve Yeni Orduspor cephesi için yeşil saha üzerinde oynanan karşılaşmaların bitmesinin ardından asıl mücadele masa başında veriliyor. Haftalardır gündemde olan iki takım birleşsin mi sorusunu bir de şu açıdan ele alalım. Kim neden birleşmek istiyor ?

Bu sorunun cevabına canı gönülden ‘Ordu Futbolu’nun gelişmesi, Orduspor’un daha iyi yerlere gelmesi ve Ordu ekonomisine katkı sağlaması’ demek isterdim ama sanırım olaylara bu açıdan bakan yok. Bir satranç oynanıyor ama siyasi kurallara göre. Birleşme tamam algısı şimdiden başladı, tıpkı zamanında söylenen Orduspor kapanacak gibi !

Şimdi gelelim bu birleşmede eli zayıf olan taraftan başlamaya. Birçok kişinin Orduspor dediğini duyar gibiyim ama yanılıyorsunuz. Eli zayıf olan taraf Yeni Orduspor. Neden mi ? Hemen açıklıyorum.

Profesyonel liglerde mücadele ettiği son iki senede ligin üzerinde harcamalar yapan Yeni Orduspor bu paraları nasıl almıştı. İş adamlarından zorla bağış adı altında yapılan Toplam 300 bin TL tutarında tam 6 adet çek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde Belediye’den aktarılan paralar, en hadi bu yasal olabilir denileni 10 aylık bir forma sponsorluğu olan 100 Bin tl ve daha bilinmeyen birçok maddi girdi. Yerel seçimlerden sonra elde ne kaldı, koca bir sıfır !

Yeni Orduspor’un mutlak birleşmeye ihtiyacı var. Belediye’den artık destek alamayacak olan kulüp yetkilileri iki sezon içinde kulübün anahtarını şehrin yetkililerine teslim edeceklerini kendileri de biliyor ki görevi bırakacağını belirten Faruk Zavalsız, Uğur Çelenkin aday olacağını belirtmeden önce anahtarları cebine koyup yola çıkmıştı bile.

Gelelim Orduspor cephesine; arma, logo ve isim dışında deyim yerindeyse hiçbirşeyi olmayan Orduspor, 52 yıllık geçmişi ile para ve siyasetin karşısında yıkılmayan bir duvar. Zorla atıldıkları tesislere, her sezon puan silinerek düşürüldükleri liglere geri dönmek istiyor. Bu olası birleşmede düşünülen Başkan Adayı dışında tüm şartlar zaten kabul edildi.

Benim naçizane fikrim şu. Birleşme olursa futbol sahalarında şov yaptıklarını sanıp, taraftarlarını şampiyonluk inancı ile kandırıp, şehrin gerçeği Orduspor’a sırtını dönenler yazdıkları filmi bitirecekler. Birleşme olmaz ise Orduspor ve Ordu Futbolu kazanacak. Bu borçla mı diyen var ise Türkiye’de borçsuz kulüp varda bizim mi haberimiz yok !

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

”Orduspor’un Cefakar Taraftarlarına İhtiyacımız Var”

”Orduspor’un Cefakar Taraftarlarına İhtiyacımız Var”

Ordu 1.Amatör Lig’de Kumruspor ile oynanacak olan kritik müsabaka öncesinde Orduspor’da teknik sorumlu Zeyni Ceylan yaptığı açıklamada ”Verilen cezalar dengemizi bozsa…
Orduspor’da Kumruspor Karşısında Dört Futbolcu Cezalı

Orduspor’da Kumruspor Karşısında Dört Futbolcu Cezalı

Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off Yarı Finali’nde Kumruspor ile karşı karşıya gelecek olan Orduspor’da bu mücadelede Caner Güler, Mehmet Cuma Yıldız, Feyzullah…
Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Tarihi cezaların verildiği Orduspor – Kabadüz Belediyespor karşılaşmasında İl Futbol Disiplin Kurulu ‘müsabakanın hakemi tarafından maç sonu yaşanan ‘kavga‘ olayına ilişkin…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir