”Kulüplerin Başına Futboldan Anlayanlar Gelsin”

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, özelikle Ordu’da artık futbol kulüplerinin başına futboldan anlayan kişilerin gelmesi gerektiğini savunurken, Yeni Orduspor ile Orduspor birleşmesinin gerçekleşmesinden başka çare olmadığını söyledi.

Ordu’da vakit kaybetmeden geçmişteki sorunlar ve hatalar bir kenara bırakılarak hareket edilmesi gerektiğini belirten Osma, büyüklerin bir araya gelerek birleşmeye de el atmasının doğru olacağını savundu.

“Eksiklik”

Kulüplerin başkan ve yöneticilerinin futboldan anlaşamamasının büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çeken Osma; “Artık kulüplerin başına futboldan anlayan kişilerin gelmesi gerekiyor. Geçmiş zamanlara baktığımız zaman Orduspor’da bazı başkanların futboldan anlamadığını görüyoruz. Türkiye’nin genelinde de bu yapı var. Özellikle Ordu ölçeğinde kulüplerde futboldan anlayan başkanlar ve yöneticiler göreve gelmeli” dedi.

“Bu kaostan kurtulmalıyız”

Yeni Orduspor ile Orduspor’un mutlaka birleşmesi gerektiğini aktaran Osma; “Bu sorunu aşmamız lazım. Bu bizim için kanayan bir yara. Samsunspor, çok uğraştı ve toparlandı. Giresunspor, zaten Spor Toto 1.Lig’de mücadele ediyor. Ordu’nun da birlik ve beraberlik içinde eski günlerine dönmesi lazım. Burada büyüklerimizin bir araya gelip ne yapılması gerektiğini masaya yatırması gerekiyor. Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşmesi sağlanarak içinde bulunduğumuz durumdan da kurtulmamız gerekiyor. Orduspor, bu kaostan kurtarılmalı. Güzel müjdeli haberler bekliyoruz” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!