Mart 26, 2023

“Ordu Amatörü’nün Hak Ettiği Değer İçin Çalışıyoruz”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır ve İl temsilcisi Ali Osman Osma, Ankara’da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) ziyareti gerçekleştirdi.

2021-2022 sezonunda Ordu içinde yaptığı ziyaretlerle Ordu Amatörü’nü üst seviyelere taşımak istediklerinin belirten açıklamalarda bulunan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır, bu sefer Başkent’te önemli ziyaretlerde bulundu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır ve İl temsilcisi Ali Osman Osma, Ankara’da sırasıyla TASKK’nu Genel Başkan Vekili Şener Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcıları Murat Kocakaya ve Ömer Altunsoy’u ziyaret ettiler. Öte yandan Metin Kır Türkiye genelinde yapılacak maddi yardımlarla alakalı Ordu’da faaliyet gösteren spor kulüpleri adına Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan’a teşekkür ederken faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Ordu ASKF Başkanı Metin Kır “TASKK’nu Genel Başkan Vekilimiz Sayın Şener Aydın önderliğinde Futbol İl Temsilcimiz ile birlikte daha önce planladığımız Ankara’da biz dizi ziyarette bulunduk. Son derce faydalı geçen bir ziyaret programı oldu. İlimizin spor alanında ihtiyaçlarını sporun merkezinde dile getirdik. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan olmak üzere tüm ekibine kulüplerimiz adına teşekkür ederiz. Yönetim kurulu olarak hedefimiz ilimizde yer alan amatör spor kulüplerimizin ihtiyaçlarını gidererek daha kaliteli ortamlarda başarılı sporcular yetiştirme fırsatı sağlamak. Bundan sonrada bu tür ziyaretlerimiz olacak. Tek hedefimiz Ordu amatörünün hak ettiği değere sahip olması” dedi.   

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!