- Temmuz 30, 2023
- No Comment
- 91
Ordu Bisiklet Festivali Boztepe’de Sona Erdi
Ordu Büyükşehir Belediyesi, TIEBFest Bisiklet Festivalleri Organizasyon Komitesi ortaklığında düzenlenen 2.Geleneksel Ordu Bisiklet Festivali, Ordu Boztepe’de son buldu. Ordu’da ilk…
Ordu Büyükşehir Belediyesi, TIEBFest Bisiklet Festivalleri Organizasyon Komitesi ortaklığında düzenlenen 2.Geleneksel Ordu Bisiklet Festivali, Ordu Boztepe’de son buldu.
Ordu’da ilk olarak geçen sene düzenlenen ve bisiklet pedalların büyük heyecanla döndüğü Bisiklet Festivali yine Ordu’da yapıldı. 27 Temmuz’da başlayan 2.Geleneksel Ordu Bisiklet Festivali, 30 Temmuz’da Ordu şehir terası olan Boztepe’de sona erdi.
27 Temmuz Perşembe ve 30 Temmuz Pazartesi günleri arasında 3 gece 4 gün yapılan festivale 32 ilden 200’ü aşkın bisiklet tutkunu katıldı. Bisiklet tutkunları Perşembe günü Ordu Su Sporları Merkezi ve Kamp Alanında kamp kurdu ve bir sonraki gün Gülyalı’dan Yason’a sürüş gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile buluşan bisiklet tutkunları, yağmur eşliğinde Yason Burnu’nda gitti.
2.Geleneksel Ordu Bisiklet Festivali’nin üçüncü gününde Ordu yaylalarına pedal çeviren bisiklet sürücüleri daha sonra Boztepe’ye geldi ve festivali noktaladı.
SAMET KARADAĞ