• Nisan 4, 2019
  • No Comment
  • 727

Ordu ‘FIRTINA’ gibi BESYO’ya Hazırlanıyor

Ordu’da Üniversite Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) için öğrencileri hazırlayan Fırtına Akademi Besyo Hazırlık Kursu’nda, hızla süren çalışmalar hakkında…

 Ordu ‘FIRTINA’ gibi BESYO’ya Hazırlanıyor

Ordu’da Üniversite Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) için öğrencileri hazırlayan Fırtına Akademi Besyo Hazırlık Kursu’nda, hızla süren çalışmalar hakkında Kurs yetkilisi Savaş Çelik bilgi verdi.

2014 yılından beri Ordu’da hizmet veren ve 2018 sezonunda hazırladığı 23 öğrencisinin tamamını BESYO’ya gönderen Fırtına Akademi Besyo Hazırlık Kursu, %100 başarı sağlamıştı. 12 Ocak Cumartesi günü 2019 yılı faaliyet toplantısını yapan Fırtına Besyo’dan sorumlu, Orduspor’da da forma giyen Savaş Çelik son durum hakkında bilgi verdi.

”Ordu Merkez ve Gölköy şubelerimizde başlattık”

Fırtına Akademi Besyo Hazırlık Kursu 2019 sezonuna 12 Ocak Cumartesi günü Bilgilendirme Toplantısıyla başladık. Burada Fırtına Akademinin vizyon ve misyonu anlatıldı. Sezon planlaması, antrenman süreci anlatıldı. 16 şubat tarihinde sezonun ilk Aatrenmanını Ordu Merkez ve Gölköy şubelerimizde başlattık. Şubat ayında hafta da iki gün ile kros çalışmalarımıza başladık.

”Antrenmanlarımız haftada 4 güne çıkacak”

Mart ayında haftada 3 gün ile temel dayanıklılık temel kuvvet çalışmalarımız devam edip Nisan ayı itibariyle antrenmanlarımız haftada 4 gün olarak kros, koordinasyon ve salon çalışmaları olarak devam ediyor. Bu süreçte antrenmanların yani sıra öğrencilerin gireceği TYT sınavı için de çalışmalarımız devam ediyor.

”Gelişimlerini takip ediyoruz”

Her ay Deneme sınavı yapıp gelişimlerini takip ediyoruz. Öğrenciyi bir bütün olarak doğru bir şekilde geliştirmek amacımız. Mayıs ayında kros, merdiven antrenmanları ve salon çalışmaları ile haftada 5 gün ile devam edecek olan antrenmanlarımız haziran ayında Tyt sınavından sonra Haftanın 7 günü olarak devam edecek.

”Kazanınca onlar mutlu biz gururlu olacağız”

Öğrencilerin gireceği YKS Sınavının 1.oturumu sonrası öğrencilerimizin tek tek uygun oldukları üniversiteler belirlenecek olup yetenekleri, puan durumları vs.gerekli çalışmaları yaparak kazanmaları için çalışacağız. Çünkü doğru çalışmalar doğru tercihlerin bu işte çok önemli olduğu bilincindeyim. Yetenek sınavlarına öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlayıp öğrencilerimizle sınav yerlerine gideceğiz bu süreçte yalnız bırakmayıp her türlü desteği sağlayacağız. 2018’de olduğu gibi hedefimiz bu yılda da %100 başarı. En iyisi için çok çalışıp tüm öğrencilerimi üniversiteye yerleştirmek için gece gündüz çalışacağız. Fırtına Akademi olarak öğrenci odaklı çalışıp sonuna kadar savaşacağız. Kazanınca onlar mutlu biz gururlu olacağız

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir