Ordu, Kano Sporunda İddialı Hale Geliyor !

Ordu’nun taekwondo sporunda öncü antrenörlerden biri olan Halil Öziş’in çabalarıyla bundan yaklaşık 9 yıl önce başlayan kano sporu macerası için adımlar atılmaya başladı.

Kano sporunu her zaman savunan ve Ordu’nun kano sporu için en uygun illerden biri olduğunu aktaran Öziş, yıllarca kano sporunun Ordu’da gelişmesi için mücadele etmişti.

Yaylada kano yarışı

Bu yıl ilk kez 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Bayramı Aybastı Perşembe Yaylası Kano Yarışları düzenlendi. Türkiye’de ilk defa durgun su kanosu, yaylada gerçekleştirildi.

Kano sporuna sıcak bakan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da kano sporunu uluslararası hale getirmek için kano federasyonu ile görüşmelere devam ettiklerini belirterek, “Kano sporlarında ilimizin adını bütün dünyaya duyuracağız” dedi.

“Ordu’yu Uluslararası bir pist yapacağız”

Ordu’nun kano sporu için çok uygun bir yer olduğuna değinen Güler; “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kano sporu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Ordulu sporcularımız sayesinde kano sporlarında ilimizin adını bütün dünyaya duyuracağız.Kano Federasyonu ile görüşmelerimizi yaptık. Ordu’yu Uluslararası bir pist olarak yapmayı hedefliyoruz.Bu görüşmelerimiz neticesinde Havalimanın olduğu sahilimizde federasyon tarafından gerekli ölçümler yapıyor. Bu ölçümler istediğimiz ölçüde çıktığı zaman ilimiz artık kano sporunda uluslararası yarışların yapıldığı bir yer haline gelecek. Bu sporu sadece Karadeniz’de değil, ilimizin güzel coğrafyasında bulunan göllerimizde de değerlendireceğiz. Bunun için Topçam barajımız, Aybastı Perşembe yaylamızda bulunan mendereslerimizde kanoyu kullanacağız, Ordu’muzu geleceğe hazırlarken de kano sporu ile daha renkli bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!