Mart 29, 2023

TFF Kadınlar 3.Lig ekibi 52 Yalıköyspor’un 2007 doğumlu futbolcusu olan Ravza Nur Akyol, 28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul’daki Riva Milli Takım Tesisleri’nde toplanacak olan U-15 Milli Takımına kadrosuna davet edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kadın Futbol Milli Takım altyaş kategorilerinde yaptığı seçmelerin sonucunda Milli Takım aday kadroları açıklandı. Ocak ayının ilk günlerinden Samsun ve Trabzon’da 2005-2006-2007-2008-2009 doğumlu oyuncuları kapsayan seçmelere Ordu’daki Kadın Futbol Takımları da katılmıştı. U-17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Nazlı Ceylan Demirbağ, U-15 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Aytürk Kıyıcı ve Kadın Milli Takımlar Kaleci Antrenörü Bilge Aydın tarafından yürütülen organizasyona 103 kulüpten 914 oyuncu katılım sağlamıştı.

Yapılan seçimin ardından ise Milli Takım yetkililerinin radarına 52 Yalıköyspor Kadın Futbol Takımı’nın 2007 doğumlu sol açık ve forvette görev yapan ismi Ravza Nur Akyol girdi. Fatsa’nın Kadın Futbolcu bazında ilk Milli takıma giren ismi olan Ravza Nur Akyol ve antrenörü Abdullah Sözen, ilk açıklamalarını ise Samet Karadağ’a yaptı.

Ocak ayının son gününde Milli Takım kampına katılacağı için heyecanlı olduğunu dile getiren Ravza Nur Akyol yaptığı özel açıklamada duygularını paylaştı. Akyol, Milli takıma seçilme sürecini ve kariyeri hakkında planlamasını: ”Çok mutluyum. Öncelikle beni bu seviyeye getiren, üzerimde çok büyük emeği olan Abdullah Sözen hocama ve aileme çok teşekkür ediyorum. Bu sürece hocamın da katkılarıyla geldim. Bu seviyelere gelebilme adına karda, kışta, yağmurda, çamurda hiç pes etmeden başta Abdullah Sözen hocam olmak üzere hep birlikte çalıştık. Hocama ve aileme tekrardan çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra tabi hedeflerim var. Benim hedefim güzel yerlere gelebilmek ve herkesin tanıdığı örnek bir futbolcu olabilmek” ifadelerini ile anlattı.

Ravza Nur Akyol’un antrenörü Abdullah Sözen ise yaptığı açıklamada: ”Ravza’nın potansiyelinin farkındaydım. Kendisini orta okulda keşfedip bünyemize katmıştık. Bu zaman kadar 4 yıl içerisinde her şartta antrenmanlarımıza katıldı. Kendi isteği ve azmi sayesinde bizim de üzerine düşmemizle emeğinin karşılığını aldı ve bir ilki başararak Fatsa’dan Milli Takıma çağrılan ilk kadın futbolcu olarak tarihe geçti. Altyapımızda birçok yetenekli sporcumuz var ve Ravza Nur onlara örnek teşkil ediyor. İlerleyen zamanda Ordu ve Fatsa’dan daha çok sporcumuzu Türk Futbolu’na kazandıracağız. Bu süreçte bize destek olan Kadın Futbol takımı yöneticilerimiz Buket Yücetepe ve Okan Ayva’ya teşekkür ederiz. Tabiki Kadın Futbol Takımı ana sponsorumuz IMC Sigorta Brokerliği sahibi Muhittin Yurt’a, sporcularımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!