• Eylül 15, 2021
  • No Comment
  • 10

Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası, Ordu’da Başladı !

Son yıllarda birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Ordu’da, 14-16 Eylül 2021 tarihi olarak belirlenen Türkiye Judo Şampiyonası başladı. Türkiye…

 Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası, Ordu’da Başladı !

Son yıllarda birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Ordu’da, 14-16 Eylül 2021 tarihi olarak belirlenen Türkiye Judo Şampiyonası başladı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2021 faaliyet takviminde yer alan Türkiye Judo Şampiyonası, Ordu’da yapılıyor. Birçok heyecanlı karşılaşmaların olacağı şampiyona, Altınordu Atatürk Spor Salonu‘nda yapılıyor.

200 sporcunun katılması beklenen şampiyonaya Altınordu Atatürk Spor Salonu ev sahipliği yapacak ve 16 Eylül 2021 tarihinde de sona erecek. Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor il Müdürü Mustafa Genç, şunları söyledi; “Bu önemli şampiyonaya tüm Orduluları bekliyoruz. Çünkü her insan bir engelli adayıdır. Özellikle engelli gençlerimizin mücadelelerine şahit olmalarını, onların yarışma esnasında yanlarında bulunarak destek olmalarını tüm Ordululardan bekliyoruz. Yaklaşık 200 sporcunun katılacağı şampiyonaya gelen kafileleri de yalnız bırakmamış oluruz. Bu önemli organizasyonu ilimizde yapma kararı alan Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ederiz. Tüm Orduluları engelli sporcularımızın yanında olmaya davet ediyorum.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir