- Temmuz 7, 2023
- No Comment
- 247
Ünye 1957 Spor’un Gözü Ordu’da
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in Ordu Futbolu’ndaki yeni projesinin Orduspor 1967 A.Ş.’yi Ünye 1957 Spor’a vermek olduğu Orduspor…
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in Ordu Futbolu’ndaki yeni projesinin Orduspor 1967 A.Ş.’yi Ünye 1957 Spor’a vermek olduğu Orduspor 1967 A.Ş.’nin ise buna karşı çıktığı öğrenilirken, Ünye cephesi ise Ordu’dan çıkacak kesin sonuca göre sezonu şekillendirecek.
2015 yılında Ünyespor ve Ünye Belediyespor alınan kararla birleşerek tek yumruk olurken Ünye 1957 Spor bu süreçte 2016-2017 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lige yükselmişti. Bu süreçten bu yana Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ünye 1957 Spor, yeni sezonda TFF 3.Lig’de mücadele etmek için gözünü Ordu’ya çevirdi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Yeni Mahalle 52 Spor adının değişmesinden sonra Orduspor 1967 F.İ.S.K. adına alan kulübe verdiği destekle 3.Lig’e çıkarken takımın adı daha sonra Orduspor 1967 A.Ş. olarak değişmişti. Maddi ve manevi olarak kulübün yanında olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in yeni sezon öncesinde en büyük projesinin ise Orduspor 1967 A.Ş.’yi Ünye 1957 Spor’a vermek olduğu öğrenildi.
Ünye 1957 Spor Başkanı Osman Karayiğit’in, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın görüşmesini dikkatle takip ettiği ve şu ana kadar olumsuz bir sonuç duymadığını etrafındakilere söylediği öğrenilirken Orduspor 1967 A.Ş. cephesinde ise yönetim kurulunun takımı verme niyetinin olmadığı öğrenildi.
Samet Karadağ