Mayıs 28, 2023

Kadınlar Futbol 3.Ligi 5.Grup’ta Ordu derbisinde Orduspor 1967 Futbol Kulübü’ne mücadele ederek kaybeden Rüsumat-4 Gençlikspor’da antrenör Hakan Yurdakul, “daha onanmamış 15 maç ve 45 puan var” dedi.

Orduspor 1967’ye 2-1 kaybeden Rüsumat-4 Gençlikspor, buna rağmen oynadığı futbolla alkış aldı.

“Canları sağ olsun”

Antrenör Hakan Yurdakul, maçı değerlendirerek; “Sahaya Gizem, Esra, Kader, Sultan, Başak, Sude, Büşra, Nazlı, İrem, Pelin Özge ilk 11’i ile başladım. İlk hedefim Orduspor’un hücum hattını kapatmaktı. Başarılı olduk ve kontra atakla da golü bulup öne geçtik. Ama hiç beklemediğimiz anlarda 2 gol yiyince Özge’yi çıkarıp, Pınar’ı oyuna aldık. Kaleci ile karşı karşıya 2 gol kaçırdı. Atsa maç skoru farklı olacaktı. Sarı kartları var diye Nazlı ve İrem’i oyundan alıp, Gülsu ve Nazar’ı oyuna sürdüm. Mevkisel anlamda değişiklikler yapıp, takımı hücuma yönlendirdim ama gol atamadık. Canları sağ olsun kızlarımın. Derbiye yakışan bir oyun oynadık. Maça birçok insan geldi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Herkes bizleri takdir etti, alkışladı. Demek ki varlığımızı, mücadelemizi gördüler. Gururlandık. Evet, yenildik ama daha 15 maç ve kazanılacak 45 puan var. Hepsine talibiz. Kızlarıma, ailelere ve bizle olanlara daima teşekkür ediyorum. Rüsumat onlarla var” dedi.

Sakatlığı bulunan Tuğçe’nin form aşamasında olduğunu söyleyen Yurdakul, Gönül, Hazal, Memnune, Öznur, İlayda ve Ayşe Tatlıcan ile birlikte daha güçlü bir Rüsumat izlettireceklerini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!