- Temmuz 28, 2023
- No Comment
- 74
Yavuz İncedal: ”Geçmiş Geçmişte Kaldı, Zirveye Yürümek İstiyoruz”
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde teknik direktör Yavuz İncedal sezon öncesinde başlayan antrenmanda yaptığı açıklamda geçen sezonun geçmişte kaldığını ve yeni…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde teknik direktör Yavuz İncedal sezon öncesinde başlayan antrenmanda yaptığı açıklamda geçen sezonun geçmişte kaldığını ve yeni sezonun adını ‘zirveye yürümek’ koyduğunu söyledi.
Geçen sezon 52 Orduspor Futbol Kulübü ile sezonu tamamlayan ve takımı Play-Off Finaline taşımasına rağmen finalde kaybeden takımın teknik direktörü olan Yavuz İncedal, yeni sezonda da 52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaşmaya vardı. Tecrübeli bir teknik direktör olan ve birçok şampiyonluğu olan Yavuz İncedal yaptığı açıklamada: ”Sayın Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum, tekrar benimle çalışma isteğinde bulundular. Bende gerçekten futbol kenti, futbol kültürü ve mazisi olan, Türk Futbolu’nda çok ayrı bir yer olan Ordu’ya hizmet etmekten mutluyum.” dedi.
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde geçmiş sezonlarda her sene yeni bir takım kurmanın sakıncılarının olduğunu gördüklerini söyleyen Yavuz İncedal: ”Geçen sezon finalde kaybedilen bir sezon oldu. Tabiki Ordu ve bizler üzüldük ama geçmiş geçmişte kaldı, yeni bir anlayışla, yeni bir düşünceyle ve yeni bir yürüyüşle yola çıktık. Tabiki takımın ana iskeletini geçmiş yıllarda her sene yeni bir takım kurulmasından ziyade bunun sakıncaları ve sıkıntıları çok oluşmuş. Yönetim kurulumuz ve transfer komitemizle oturduğumuzda bunun nasıl halledilebileceğine dair konuşmalarımız oldu. Takımda yedi sekiz arkadaşımızın kalması ve onun üzerine eksik mevkilere transfer düşünüldü.” açıklamasını yaptı.
Yavuz İncedal takımın yeni sezondaki transfer politikasından bahsederken aynı zamanda Ordu’ya yakışan bir takım kurmak istediklerini de söyledi ve ”Transfer politakımızda genelde dediğimiz gibi yani kulübün bütçesine uygun, kişilikli, doğur oyuncu yönünde kararlar aldık. Doğru oyuncuları bulduğumuzu düşünüyorum. Genç takımdan, altyapımızdan 4-5 değerli gencimizi antrenmana aldık. Onlardan da gelişme kaydedenleri devamlılık olacak şekilde alacağız. 3-4 tane de denenmeye gelen arkadaşlarımız var. Onlar hakkında fikir sahibi olacağız. Biz Ordu’ya yakışan bir takım kurmak istiyoruz. Bu kentten destek istiyoruz. Grubumuzda ekonomik olarak büyük harcamalar yapan kulüpler var ama biz de iyi bir takımız. Zirveye yürümek istiyoruz. Bizim hedefimiz zirveye yürümek olacak.” ifadelerini kullandı.
SAMET KARADAĞ