23 Kasım’da Seçimli Olağanüstü Genel Kurul yapacağını belirten Yeni Orduspor’da, kongre öncesinde şartlı haciz geldiği öğrenildi.

Enver Yılmaz’ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Yılmaz ile birlikte Yeni Orduspor ilke yakından ilgilenen, daha sonra ise tek kalan Ak Parti eski Milletvekili Oktay Çanak’ın, Yeni Orduspor’a haciz başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Yeni Orduspor Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Divan Kurulu Başkanlığı da yapan Oktay Çanak’ın, 23 Kasım’da yapılacak kongre öncesinde 3.Lig temsilcisine haciz kararı aldırdığı ancak şartlı bir şekilde bu kararı işleme koymayacağı öğrenildi.

Oktay Çanak’ın haciz sürecinde işlem uygulatmama konusunda en büyük isteği ise yönetim değişikliği olmaması. Yönetim değişikliği istemeyen Çanak’ın, bu süreçte eski başkanlar Ertan Bakır ve Faruk Zavalsız’ı da ikna ederek güçlü bir yönetimle Yeni Orduspor’u kongreye sokmak istediği belirtildi.

Bu sezon 3.kez kongreye gidecek olan Mor-Beyaz-Siyahlı ekipte Olağanüstü Genel Kurul 23 Kasım’da, çoğunluk sağlanamaz ise 30 Kasım’da yapılacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!