B1 Futbol Sahası Hizmete Açıldı !

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yapımına aylar önce başlanan 3 Adet sentetik sahalar içerisinde yer alan Görme Engelliler B1 Futbol Sahası hizmete girdi.

Engelliler haftası kapsamında Ordu’da Görme Engelliler için futbol sahası hizmete girdi. Karşıyaka Spor Kompleksi içerisinde yer alan bölgeye yapılan sahalar tamamlanırken, B1 Futbol Sahası resmen açıldı. Cuma günü saat 11:00’da oynanan ilk maçla hizmete giren sahadaki ilk maç görme engelli sporcuları ve protokol mensupları arasında yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile yapılan B1 Futbol Sahası, Engelliler Haftası ilk günlerinde hizmete girdi. İlk maçta Ordu Valisi Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’te yer alırken, Ordu Görme Engelliler Spor Kulübü ile il protokolü arasındaki karşılaşmada ilk protokolünün de gözleri kapatılırken müsabaka ise 2-2 sona erdi.

Görme engelliler futbol müsabakaları için özel olarak üretilen 22 metre genişliğinde 45 metre uzunluğundaki yeni saha, engelli sporcular için özel olarak tasarlandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!